Haber

Kılıçdaroğlu’nun fındık açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki: Hayatınız yalan mı?

ensonhaber.com

Seçime sayılı günler kala liderler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin her yerinde toplantılar yapılıyor.

Bu bağlamda muhalefet büyük bir coşkuyla gittiği şehirlerde beklediği kitleyi bulamıyor.

CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün Giresun’u ziyaret etti.

Burada da katılımın az olması dikkat çekti.

“Fındığı dolara bağlayalım ağırlığı 4 dolar”

Bir diğer çarpıcı detay da Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları oldu. Fındık fiyatlarına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Karadeniz için çay ve fındık stratejik işlerdir. Fındık sadece bizim için değil dünya için de son derece değerli bir eser. Bu fındığı üreten bir numaralı ülkeyiz. Dünya bu fındıktan milyarlarca dolar kazanıyor ama üretici kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor da biz kazanamıyoruz? Her şeyi dolara bağladınız, hadi fındığı dolara bağlayalım. Kilosu 4 dolar.

“Hayatın bir yalan”

Bunun üzerine bugün Teknofest’e katılarak burada vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin bu sözlerine yanıt verdi.

CHP’li belediyelerde verilen sözlerin tutulmadığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Sevgili gençler, sizlerden önce hep söylediğim bir şeyi tekrarlamak istiyorum. 21 yıldır bu memlekette sadece iş ve hizmet siyaseti yaptık. Son aylarda başlattığımız yatırımlar ve sunduğumuz hizmetler bunun en büyük kanıtı. Biz müjdeyi duyururken birileri üzülüyor, kızıyor ve adeta bir karar veriyor. Şimdi Giresun’daki kardeşlerime ‘fındığın fiyatına 4 dolar zam yapacağım’ çıktı. diyor. İnandın mı? Hayatın bir yalan. Ne vaat ettin ve yerine getirdin? İstanbul’da su fiyatlarını ne yapacaklardı? İndireceklerdi. Ne oldu? Otobüs fiyatlarını ne yapacaklar? İndireceklerdi. Ne oldu? Ankara öyle, İzmir öyle. Hayatları saçmalık. Şimdi daha da ileri giderek müjdeniz bitmedi diyenler var. Bizim tarafımızda Teknofest kuşağı çok var Allah’ın izniyle bu ülkede dedikodu hiç bitmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu