Haber

CHP’den Şanlıurfa GAP Havalimanı tepkisi

ŞANLIURFA (İGFA) – CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, ülkenin en büyük havalimanlarından biri olan Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda sık sık sefer iptal edilmesini sert bir dille eleştirdi. Karadağ, havalimanındaki yoğunluk ve doluluk oranlarına rağmen seferlerin iptal edilmesinin büyük mağduriyetlere neden olduğunu belirtti.

CHP İl Başkanı Karadağ, “Ülkemizin en büyük havalimanlarından biri olan Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda uçuşların iptal edilmesinin sebebi nedir? Uçuşlardaki yüksek doluluk ve yoğunluğa rağmen son yıllarda Türkiye’ye dönen Havalimanı’nda uçuşların iptal edilmesinin nedeni nedir? Haftada farklı şehirlere yaklaşık 50 sefer yapılıyor ve yolcuların bilet bulamamaları büyük mağduriyet yaratıyor’ dedi.

Özellikle turizm sezonunda uçuşların iptal edilmesinin mantıksız olduğuna değinen Karadağ, “Turizm sezonunda Şanlıurfa havalimanında uçuşların iptal edilmesi mantıksız. Çevre illerde uçuşlar iptal edilmezken Şanlıurfa GAP’ta uçuşlar sık ​​sık iptal ediliyor. Havalimanı.”

Ferhat Karadağ, yetkilileri uçuşların düzenlenmesi ve vatandaşların bu konuda mağdur olmaması için çağrıda bulundu.

İptal edilen seferlerin nedenlerinin araştırılarak sorunun çözülmesi gerektiğini vurgulayan Karadağ, bu durumun hem Şanlıurfa’nın turizmine hem de halkın seyahat özgürlüğüne zarar verdiğini söyledi. CHP İl Başkanı yetkililere seslenerek, seferlerin iptal edilmemesi ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli adımların bir an önce atılması gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu