Yaşam

Çocuklar Cumhuriyet için çiziyor

Kız çocuklarının inandıkları ideallere ulaşmalarına destek olmak amacıyla Dr. Dilek Kaya İmamoğlu liderliğinde İBB İstanbul Vakfı çatısı altında gerçekleştirilen Hayallerini Büyüt, özel bir projeye daha imza atıyor. ‘Çocuklar Çizsin Hayalleri Büyüsün’ projesiyle tüm çocuklar Cumhuriyet’in 2. Yüzyılına dair hayallerini fotoğrafla paylaşmaya davet ediliyor. Projenin kazananları İBB konuğu olarak İstanbul’da ağırlanacak. Eserler, İBB Cumhuriyet’in 100. yıl özel sergisinde sergilenecek.

Kız çocuklarının ekonomik, sosyal ve sosyolojik sorunlarını ortadan kaldırmak ve eğitimlerine destek olmak amacıyla İstanbul Vakfı çatısı altında başlatılan Hayallerini Büyüt projesi, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle fotoğraf yarışması düzenliyor. 6-14 yaş arası tüm çocuklar Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına dair hayallerini çizmeye davetlidir.

22 Ağustos 2023 ile 25 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında projeye gönderilen fotoğraflardan seçilenler, 29 Ekim 2023 gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhuriyetin 100. Yılı özel gösterisinde sergilenecek. Seçilen fotoğraflar bu özel gecede aileleriyle birlikte İstanbul’da ağırlanacak.

Başvuruların katılımcılar adına sadece ebeveynleri veya yasal temsilcileri tarafından yapılabileceği başvuru sayfasına ve proje hakkında detaylı bilgiye buyyuthayalleri.com/cocuklar-ciziyor-hayaller-buyuygu/ adresinden ulaşılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu